WYCIECZKA KLASY 4A

1 grudnia klasa 4a była na wycieczce w Labosferze w Baniosze. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat pierwiastków i rekacji chemicznych. Sami mogli poczuć się jak prawdziwi chemicy, wykonali trzy doświadczenia: ,,żelkowe robale”, wulkan oraz samodzielnie wykonali slime, który mogli zabrać do domu. Przekonali się, że wiele substancji użytych w doświadczeniach to składniki, które są niezbędne między innymi w kuchni, a także, że precyzja i ilość użytych substancji w wykonywanym doświadczeniu jest niezmiernie istotna. Najwiecej radości i emocji wzbudziła reakcja przypominająca wybuch wulkanu. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że muszą jeszcze tam wrócić. Był to ciekawy i pełen niespodzianek wyjazd.