NASZA HISTORIA

16 listopada 2023 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbył się kolejny konkurs z cyklu „Nasza historia”. Organizatorem konkursu była Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej”. Tematem tym razem była muzyka w historii Warki. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Wojnicka kl. VII a, Maja Skrzypczak kl. VI a, Sebastian Kopyt kl. VII c i Szymon Cwyl kl. V d. Uczestnicy zgłębiali swoją wiedzę o muzykach związanych z naszym miastem, a byli to:

• Mikołaj Zieleński (ok. 1550 – ok. 1616) – urodzony najprawdopodobniej w Warce
  • Adam Jarzębski (przed 1590 – 1648/1649) – urodzony w Warce
  • Franciszek Lessel (ok. 1780 – 1838) – pełnomocnik dóbr Marii Wirtenberskiej w Pilicy koło Warki
  • Karol August Freyer (1801 – 1883) – po przejściu na emeryturę zamieszkał w Pilicy koło Warki

W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Warka. Nasza szkoła zajęła II miejsce. Wiedza uczestników konkursu była imponująca.

Autor: Katarzyna Kuśmierska