WIZYTA W MUZEUM

Uczniowie klasy VI c pod opieką wychowawcy pani Katarzyny Kuśmierskiej zwiedzili w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wystawę „Eugeniusz Węgiełek. Radość tworzenia” i uczestniczyli w warsztatach rzeźbiarskich, które poprowadził sam artysta. Eugeniusz Węgiełek to ludowy rzeźbiarz z małej wsi Pęcław (między Górą Kalwarią a Warką, w powiecie piaseczyńskim). Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął w 1980 r. Artysta rzeźbi i maluje anioły, często grające na instrumentach czy z bukietem kwiatów. Jest miłośnikiem kwiatów, które fascynują go od dzieciństwa. Na warsztatach zaś uczniowie rzeźbili w mydle ptaki. Zaangażowanie uczestników w czasie tworzenia zaowocowało pięknymi dziełami. Cała grupa ujawniła potencjał twórczy.